Poprzedni temat «» Następny temat
Kasa zapomogowo-pożyczkowa
Autor Wiadomość
Mlodyinz 

Pracuję w: KWK Jankowice
Stanowisko: Dozorca
Oddział: fajny ;)
Wysłany: Pią 18 Sty, 2013   Kasa zapomogowo-pożyczkowa

Panowie orientujecie się po jakim czasie można dostać pożyczkę powiedzmy 10 tys zł?Zapomniałem zapytać w kasie,wiem tylko że 2 tys zł po pierwszych 3 wpłatach można dostać.Może ktoś z własnego doświadczenia coś podpowie?

gornik 

Pracuję w: kopalni
Oddział: *
Wysłany: Pią 18 Sty, 2013   

Rozumiem ze jestes zapisany w PKZP? U nas wyglada to tak
http://www.zzgchwalowice.pl/55323/110134.html czyli zeby wziąć 10 tys trzeba miec wkładu 5000 zł. Z kazdej wypłaty biorą 4,5% z kwoty brutto czyli średnio 150-250 zł (to juz zalezy ile zarobisz). I tu juz wystarczy policzyc ile potrzeba miesiecy alby miec 5 tys wkładu ~ 25. ;-)

tarak 

Pracuję w: JSW S.A.
Stanowisko: górnik
Oddział: GRP
Wysłany: Pią 18 Sty, 2013   

nie wiem jak tam na kopalniach KW to wygląda, ale ja pod JSW mając wkładów lekko ponad 1tys załatwiłem przez związki pożyczkę 15tys.
napewno jesteś też w jakichś związkach. weź się przejdź do biura i zagadaj z kimś konkretnym. niech się też na coś przydadzą;)

bergamo

Pracuję w: Tauron Wydobycie S.A.
Stanowisko: Górnik
Oddział: ZG Brzeszcze
Wysłany: Sob 19 Sty, 2013   

u mnie na grubie (KW) jest tak, że możesz wziąć równowartość swojego wkładu bez problemu. Możesz również dostać 2,5 krotność wkładu ale musisz znaleźć dwóch żyrantów co Ci podpiszą lojalkę, że jak przestaniesz spłacać to będą spłacać za Ciebie. Więc wszystko zależy jaki masz wkład. Dobra rada dla nowoprzyjętych. Od razu po przyjęciu wpisać się do PKZP. Fajna opcja na pożyczki i przede wszystkim na 0 %. Ile weźmiesz tyle oddajesz bez procentu. Ja potrzebowałem wziąć pewną kwotę trochę więcej niż 2,5 krotność i załatwiłem to przez związki. zgodzili się bez problemu po napisaniu podania.

Mlodyinz 

Pracuję w: KWK Jankowice
Stanowisko: Dozorca
Oddział: fajny ;)
Wysłany: Sob 19 Sty, 2013   

Dzięki za rady.Widzę że co kopalnia to inaczej.Pozostanie mi udać się do związków i coś wywalczyć.

Bogdanbenek 

Pracuję w: Piast
Oddział: G
Wysłany: Śro 06 Lut, 2013   

3 krotny wkład nie więcej jak 18 tys do 36 mieś spłata , natomiast ok 0,5 -1% z wypłaty składka do PKZP w kwocie ok 100zł na miesiąc .

zajo84 
ŚLUSARZ PZ

Wysłany: Wto 19 Lut, 2013   

mam pytanko czy w pkzp jest możliwość wpłaty własnej :-)

gorniczystyl

Pracuję w: Kompania Węglowa
Oddział: GRP
Wysłany: Śro 20 Lut, 2013   

nie

Bogdanbenek 

Pracuję w: Piast
Oddział: G
Wysłany: Pią 15 Mar, 2013   

zajo84 napisał/a:
mam pytanko czy w pkzp jest możliwość wpłaty własnej :-)

Na KWK Piast była taka możliwość dla nowo przyjętych np po kilku miesiącach wpłacić jakom sumę ale tylko raz ! np 1tyś - 2tys , dowolna kwota . Najlepiej spytać się u źródła czyli w kasie PKZP .

Tanaka 

Wysłany: Sob 03 Sie, 2013   

bergamo napisał/a:
Fajna opcja na pożyczki i przede wszystkim na 0 %. Ile weźmiesz tyle oddajesz bez procentu.

Teoretycznie tak to wygląda. Trzeba jednak pamiętać, że nasze pieniądze na wkładach odkładane co miesiąc również nie są oprocentowane. Z jednej strony zyskujemy otrzymując nieoprocentowaną pożyczkę, z drugiej strony tracimy gdyż nasze wkłady również nie są oprocentowane. To tylko taka mała uwaga o której wielu zapomina, a więc zasada jest prosta - należysz do PKZP i nie bierzesz pożyczki - TRACISZ.

Na KWK Jankowice aby otrzymać 30 tys.zł pożyczki trzeba mieć 12 tys.zł wkładu, dla 20 tys.zł wystarczy 10 tys.zł wkładu.

nygel1 
max

Wysłany: Pią 10 Lis, 2017   

Szczęść Boże,
Mam takie pytanie, czy oprócz kasy PKZP , np ZFŚS. można starać się na Kopalni o Kredyt na Remont Domu lub Budowę Domu ? Jeżeli tak, to czy ktoś z Forum korzystał z takiej pomocy i ile przyznają Kasy i jakie trzeba spełnić warunki głównie chodzi mi o Spółke JSW.
Szczęść Boże .

Liisa 

Pracuję w: sklepi
Oddział: sklep
Wysłany: Śro 14 Mar, 2018   

Up... Mam to samo pytanie co poprzednik... Z góry wielkie dzięki za porady. Czy Waszym zdaniem np. coś z tego rankingu byłoby dobrym i sensownym wyborem https://finanse.rankomat.pl/kredyty/gotowkowe ? Co na ten temat myślicie?
Ostatnio zmieniony przez Liisa Nie 18 Mar, 2018, w całości zmieniany 1 raz  

Don

Pracuję w: PGG
Oddział: Elektryczny
Wysłany: Śro 14 Mar, 2018   

Identyczne pytanie jeśli chodzi o PGG.

Anop09

Pracuję w: Katowice
Oddział: I
Wysłany: Czw 17 Maj, 2018   

Dobrze w ogóle, że takie kasy istnieją... Często ratują tyłek... A może takie kredyty byłyby warte rozważenia lowcakredytow.pl - kredyt samochodowy ?

macios6 

Pracuję w: Szcz
Oddział: Ciekawy
Wysłany: Pią 17 Sie, 2018   

Panowie sorry za odkopanie tematu.
Powiedzcie mi bo rozumiem że PKZP to konto gdzie miesięcznie z mojej wypłaty jest potrącany % i w każdej chwili mogę to co zostało potrącone wybrać sobie.
Jak jest w JSW czy np na urodzone dziecko,śmierć w rodzinie dostaję coś od PKZP oprócz tego co tam mam?Czy niestety nic?

Reklama

Odpowiedz do tematu