Poprzedni temat «» Następny temat
Dniówki 1.8
Autor Wiadomość
Conteh 

Pracuję w: KWK
Oddział: Wydobycie
Wysłany: Pią 09 Lis, 2018   Dniówki 1.8

Witam. Panowie, powiedzcie mi, jak wygląda sprawa z dniówkami 1.8? Od czego jest zależne czy ją otrzymam za daną szychtę? Robię na oddziale przodkowym, ale chodzę też czasem na przebudowy lub (rzadziej) na pobierki.

Derk

Oddział: mój
Wysłany: Pią 09 Lis, 2018   

Zależy od tego jak pisze cię dozór. Jaki masz współczynnik i dodatek gwarantowany? Jeśli masz 33 to nie masz 1.8, jeśli 43 to masz 1.8.

Conteh 

Oddział: Wydobycie

To akurat zdążyłem już dawno wywnioskować z pasków :-) Chodzi mi o to, jakie warunki muszą zostać spełnione abym takową dniówkę 1.8 otrzymał. Tzn. czy zależy to od zapylenia, temperatury, wilgotności, postawionych ringów... nie wiem, zgaduję, dlatego pytam.

Derk

To zależy od wykonywanej pracy. Szychty 1.8 to tzw. szychty przodkowe. Szczegółowo o jakie prace chodzi odpowiedzieć powinien ci sztygar zmianowy lub oddziałowy. Jeśli masz czas, to najlepiej jednak udać się do administracji i tam dokładnie możesz się dowiedzieć. Szukaj działu normowania i wyceny pracy. Oni powinni ci udzielić dokładnej odpowiedzi.

Revian 

Pracuję w: JSW
Oddział: G
Wysłany: Sob 10 Lis, 2018   

W ścianie wszyscy mają 1.8 czy to taśma w podścianowym czy wnęka. Natomiast przodek nie wiem ale gadałem z gościem na wlocie do przodka siedział na taśmie to miał 1.8 zawsze więc przypuszczam że podobna zasada. Generalnie chodzi o zapylenie którego np. na głównej odstawie nie ma a w przodkach i ścianach jest jak najbardziej.

edek86 

Pracuję w: Halemba
Stanowisko: górnik
Oddział: GRP

Wszystko zależy od kopalni.
U nas odstawa na przodku jak nie ma dodatkowych robót albo nie przysiaduje dłużej to ma 1.5 a zapylenie takie, że pod nogi nie widać.

Derk

Zapylenie nie ma z tyt nic wspólnego. To jest wyłącznie kwestia tego jak normownicy zakwalifikują dane prace. Gadanie z innym pracownicy odnośnie tego jakie szychty on ma nie ma sensu, to nie zawsze pracownicy są pisani tak jak powinni. Jest różnica pomiędzy tam jak powinni być pisani (często sami pracownicy nie wiedzą jak) a tym jak są pisani. Jeżeli sztygar jest w porządku i "zostało" współczynników to napisze więcej (więcej niż powinien). Jeżeli na taśmie masz 0.70 czy 0.75 to nie ma szycht 1.8.

Chcesz mieć pewne i wiarygodne informacje to idź do NORMOWANIA I WYCENY PRACY

raven

Pracuję w: pgg
Oddział: t
Wysłany: Pon 12 Lis, 2018   

A jak to jest z ratownikami?Znajomy jest dochodzącym pracuje w przewozie i ma dniówki 1,5 nie powinien mieć wszystkich 1,8?

SQT

Wysłany: Pon 12 Lis, 2018   

Kto wie czy tego nie ukrócili i chyba dobrze bo skoro w danym momencie nie wykonuje roboty ratownika to dlaczego 1,8?

Ale ja się nie znam...

Derk

Wysłany: Wto 13 Lis, 2018   

raven napisał/a:
A jak to jest z ratownikami?Znajomy jest dochodzącym pracuje w przewozie i ma dniówki 1,5 nie powinien mieć wszystkich 1,8?

Powinien mieć przelicznik 1.8 za dniówki przepracowane na KSRG. Na jakiej podstawie miałby mieć dniówki 1.8 w przewozie?

raven

Pracuję w: pgg
Oddział: t
Wysłany: Wto 13 Lis, 2018   

No ja nie wiem chyba że jest dochodzącym to myslałem że bedzie miał automatycznie wszystkie dniówki1,8

Reklama

Odpowiedz do tematu